EasyDNNNews

Nagradna igra - decembrski nakupi v mestnem jedru

Nagradna igra - decembrski nakupi v mestnem jedru

Nagradna igra - decembrski nakupi bo potekala od 19. 12. do 29. 12. 2019.

Preberi več...
14. mednarodni turnir v judu Zavarovalnica Sava Koroška open 2019

14. mednarodni turnir v judu Zavarovalnica Sava Koroška open 2019

Sodeluje preko 600 mladih judoistk in judoistov iz 24-ih držav.

Preberi več...
ESGE Fest - festival prireditev v septembru

ESGE Fest - festival prireditev v septembru

Prireditve ob občinskem prazniku Mestne občine Slovenj Gradec.

Preberi več...
Zadnji Čof v bazen

Zadnji Čof v bazen

Letno kopališče Slovenj Gradec zapira svoja vrata in daje prostor novemu sodobnemu plavalno - športnemu centru.
Ob zaključku letošnje kopalne sezone in zaprtju kopališča vas vljudno vabimo na zaključno prireditev, ki bo
v petek, 30. avgusta 2019 ob 18.00 uri na Letnem kopališču.
Po druženju in obujanju spominov na pretekle kopalne sezone ste prijazno vabljeni na prireditev ZADNJI ČOF V BAZEN, ki jo pripravljamo v sodelovanju z društvi, ki so v preteklih letih organizirala prireditve na našem kopališču.

Vljudno vabljeni!

Preberi več...
Sprejem trikratne svetovne prvakinje Janje Garnbret

Sprejem trikratne svetovne prvakinje Janje Garnbret

 

V počastitev izjemnega uspeha, trojne zmage na svetovnem prvenstvu v kombinaciji, balvanih in težavnosti ter zgodovinskega dosežka naše občanke in izjemne športnice, bomo

JANJI GARNBRET, svetovni prvakinji,
ob povratku z Japonske,
v soboto, 24. avgusta 2019, ob 19. uri, na Glavnem trgu v Slovenj Gradcu,
organizirali sprejem, na katerem jo bomo pozdravili in ji čestitali.

Vabimo Vas, da se sprejema udeležite v čim večjem številu ter počastite ta izjemen športni uspeh.

Organizatorja prireditve sta Mestna občina Slovenj Gradec in Javni zavod SPOTUR.

Preberi več...
1234567

Novice

ODPOVEDANO | Tradicionalni Elizabetin sejem 2021

  • 27 oktober 2021
  • Število ogledov: 4458
ODPOVEDANO | Tradicionalni Elizabetin sejem 2021

Zaradi trenutnih razmer je tradicionalni Elizabetin sejem ODPOVEDAN. Želimo si, da se čimprej spet vidimo in se vam zahvaljujemo za razumevanje.


V Slovenj Gradcu so se sejmi prirejali že v srednjem veku, ko so bile okrog leta 1251 mestu podeljene trške pravice, nato pa leta 1267 še mestne. Sejemska tradicija se je ohranila vse do danes. V mestnem jedru Slovenj Gradca se tradicionalno prirejajo trije splošni, t. i. kramarski sejmi (Jožefov, Pankracijev in Elizabetin). Sejem z najdaljšo tradicijo in zadnja leta tudi najbolj množičen je Elizabetin sejem, ki se odvija vsako leto 17. novembra na Glavnem trgu in na Trgu svobode.

Na sejmu sodelujejo razstavljavci in prodajalci iz cele Slovenije ter tudi iz tujine. Na stojnicah je moč najti raznovrstno blago široke potrošnje, izdelke domačih in umetnostnih obrti, kulinarično ponudbo in kmečke pridelke. Vse več prodajalcev prihaja tudi iz Slovenj Gradca in ostalih koroških krajev.

Prijave za sodelovanje na Elizabetinem sejmu pošljite na naslov TIC Slovenj Gradec, Glavni trg 24, 2380 Slovenj Gradec ali na e-naslov [email protected]. Prijavnico najdete v prilogi, za dodatne informacije smo na voljo na tel. 02 88 12 116. 


Dogodek bo potekal v skladu s takrat veljavnimi ukrepi za preprečevanje širjenja koronavirusa. 


Vabljeni!

 

Dokumenti